COLOREX LIPIANY © 2016    PRIVACY POLICY

Autodetailing

Masz pytania?

Odpowiemy na wszystkie. Rozwiejemy wątpliwości i doradzimy.

lub wyślij zapytanie na e-mail:

 

biuro@colorexlipiany.pl

+48 601 594 068

zadzwoń:

 W pierwszej kolejności dokładne umycie auta, oczyszczenie lakieru z nalotów, smoły, owadów itp. Następnie aby przywrócić lakierowni szklistą gładkość oczyszcza się go za pomocą specjalnej glinki. Glinka to Japoński wynalazek, który wyciąga z porów lakieru brud niewidoczny dla oka i pomaga usunąć nalot który pozostaje na aucie mimo dokładnego mycia. Proces glinkowania to podstawa której nie może zabraknąć przy procesie korekcji lakieru. Gdy lakier jest już oczyszczony należy przeprowadzić jego inspekcję, zmierzenie grubości powłoki, ewentualnie można uzupełnić odpryski lub ubytki.

 Gdy już wiemy w jakim lakier jest stanie przystępujemy do korekty. Jest to czasochłonny i wieloetapowy proces wymagający ogromnego wyczucia i przede wszystkim doświadczenia. Do korekty używa się kilku past począwszy od mocno ściernej po wygładzającą na końcu, a po drodze kilka razy zmienimy pady polerskie z twardszych na te najbardziej miękkie. Korekcie można poddać również reflektory i lampy także plastikowe.

 Proces autodetailingu to doprowadzenie auta do nienagannego stanu wizualnego zarówno od strony wnętrza jak i lakieru. Usługę taką przeprowadza się zarówno na autach nowych jak i używanych. Nie jest więc dziwne, że nawet samochód prosto z salonu także można poddać takiemu procesowi. W takim aucie usuwane są mikro zarysowania transportowe, następnie lakier zabezpiecza się powłoką sealantu i wosku. Konserwuje się również plastikowe i gumowe elementy wnętrza. W starszych autach dochodzi korekta powłoki lakierniczej i czyszczenie nadkoli, wnęk komory silnika, bagażnika, szyberdachu oraz wnętrza. Detailing utożsamiany jest często i mylony najczęściej z praniem tapicerki i "polerką lakieru", które proponują zwykłe myjnie i zakłady lakiernicze. Usługi detailingowe to przede wszystkim SPA dla każdego auta gdzie proces renowacji może trwać nawet 2-4 dni i gdzie główną rolę odgrywa dokładność i dbałość o szczegóły.

Po korekcie idealnie czystą powierzchnię lakieru powinno się odpowiednio zabezpieczyć. Od wosków syntetycznych posiadających dużą wytrzymałość poprzez różnego rodzaju hybrydy, aż po typowo naturalne produkty dające świetne efekty wizualne, wyrabiane ręcznie, a oparte na naturalnych składnikach takich jak propolis czy wosk carnauba (ekstrakt z liści palmy rosnącej w Brazylii). Gdy mamy już przygotowany i zabezpieczony lakier przechodzimy do zabezpieczenia wszystkich pozostałych elementów karoserii, czyli listew, uszczelek, elementów chromowanych, opon. Na felgi nakłada się specjany wosk przystosowany do "pracy" w trudnych warunkach który ułatwi później łatwiejsze usunięcie z kół pozostałości pyłu z klocków hamulcowych oraz nalotów drogowych, a naopony nakładamy specjalny Gel.

Kolejny etap to wnętrze. Ponownie kluczem do sukcesu jest wyrafiniowana chemia niedostępna w zwykłym sklepie motoryzacyjnym. Po dokładnym oczyszczeniu, zabezpiecza się wszystkie powierzchnie tzw. dressingami czyli odżywkami chroniącymi materiały przedpromieniami UV i dającymi ładne efekty wizualne od modnych i stylowych matów poprzez satynę kończąc na połysku. Wybór produktów jest tu równie duży jak w przypadku wosków. Jak widać auto detailing to nie tylko "polerka" i "pranie". To proces którego efektkońcowy poprostu zawsze "powala na kolana" właściciela auta. Warto przeprowadzać go w autach nowych (zabezpieczenie) jak i używanych. Pozwoli to na jazdę zawsze lśniącym autem. Cieszy fakt, że branża się rozwija, rośnie dostępność produktów, świadomość społeczna, że coś takiego w ogóle istnieje i co najważniejsze wzrasta liczba osób dla których to po prostu hobby i filozofia życiowa.

20160728 095121

Efekt działania powłoki ceramicznej:

Audi A6